Jak się ubrać na sesję zdjęciową?

Sesje ciążowe w studiu i w plenerze

W przypadku sesji ciążowych jest możliwość skorzystania z mojej kolekcji sukien, jednak nawet podczas takiej sesji uwielbiam wykonywać naturalne ujęcia. Zachęcam wtedy do zabrania ze sobą koszulki/koszuli, jeansów dla siebie i partnera (podczas sesji noworodkowej jest możliwość powtórzenia ujęcia w tej samej stylizacji już z maluszkiem).

 

Jak osiągnąć efekt elegancji?

Minimalizm w sesji zdjęciowej oznacza wybór przemyślanych krojów i klasycznych odcieni. Jeden z kluczowych elementów to spójność kolorystyczna, szczególnie w przypadku sesji z kilkoma osobami na zdjęciu. Wybierając ubrania, postaw na stonowane kolory, takie jak biały, szary, beżowy. Unikaj odzieży z wyraźnymi nadrukami, napisami lub wzorami, które mogą odciągać uwagę od istoty sesji.

 

Dodatki z Umiarem

Czasem w sesji zdjęciowej mniej to więcej, więc warto ograniczyć ilość dodatków. Jednakże nie oznacza to rezygnacji z nich całkowicie. Sukces sesji często zależy od detali. Subtelne akcenty, takie jak elegancki zegarek czy kolczyki, mogą nadać wyjątkowego charakteru sesji.

 

Co w przypadku sesji biznesowej?

Tutaj skupiamy się na wywołaniu emocji, ale tych u odbiorcy zdjęcia reklamowego. Kreujemy zaplanowany, szczególny wizerunek, który pozostawia trwały ślad w świadomości klientów i współpracowników. Zdjęcia powinny przekazywać wrażenie profesjonalizmu, zaufania i kompetencji. Styl i ubiór pełni szczególną rolę i dobierany jest po części w zależności od wykonywanego zawodu, ale także tego co chcemy, aby pomyśleli inni gdy zobaczą to zdjęcie lub do jakich klientów chcemy trafić. Na te pytania należy odpowiedzieć przed sesją i zaplanować garderobę. Czy to będzie garnitur? Czy jeans i koszulka? W zdecydowanej większości polecam to i to;)